صد هزار کارآفرین موفق دنیا چه عاداتی دارند؟ (2)

0
665

صد هزار کارآفرین موفق دنیا چه عاداتی دارند؟ (2)

3-  اگر به روش سنتی بخواهیم بخوانیم زمان زیادی می‌برد؛ ولی وقتی تند خوانی با درک را یاد می‌گیریم، یعنی از وقتمان چند برابر می‌توانیم استفاده کنیم. ما در مدیریت زمان نمی‌توانیم طول زمان را چند برابر کنیم، 24 ساعت شبانه روز برای همه 24 ساعت است، ولی با روش و تکنیک می‌توانیم عرض زمان را بیشتر کنیم؛ از یک ساعت به اندازه چند ساعت دیگران از وقتمان می‌توانیم استفاده کنیم. یکی از تکنیک‌ها درمورد یادگیری تند خوانی است. در حال حاضر در جاهای دیگر دنیا افرادی که مدیر می‌شوند، افرادی که سناتور می‌شوند، افرادی که رئیس جمهور می‌شوند، افرادی که فرماندار می‌شوند،  باید تند خوانی را آموزش دیده باشند. درست است که رئیس جمهور مشاور و مسئول دفتر و منشی و … دارد ولی بعضی مطالب را باید خودش بخواند، ببیند و نظر دهد؛ اگر با روش سنتی پیش برود وقت کم می‌آورد، باید به مهارت تند خوانی مجهز باشد.

یکی از عنوان های دیگری که مطرح شده، همانطور که اشاره شد، مدیریت انفجار اطلاعات است. من اگر بخواهم تلگرام، وایبر، واتس آپ، فیس بوک، ایمیل و … را کنترل کنم، به هیچ کاری نمی‌رسم. باید این‌ها را مدیریت کنم. و این قانون 20-80 ای که برایان تریسی مطرح کرده، آن 20 درصدی که 80 درصد تاثیر گذار است، آن را مشخص می‌کنم؛ 20 درصد من در کسب و کار کدام‌ها هستند؟

4- در حال حاضر 20 درصد فعالیت ما، دوره مدرسان موفق هستند؛ آرزویی که سال ها به دنبالش بودم. زیر نظر دو دانشگاه برگزار می‌شود، دانشگاه تهران و یک دانشگاه انگلیسی. من این دوره را سال 87 با فرماندار تهران در میان گذاشتم، قرار شد که حمایت کنند و اجرایی شود. آن موقع گفتند بیش از 70 درصد جمعیت ایران جوان هستند و مشکل بیکاری داریم. من گفتم می توانیم کارهایی انجام دهیم تا جمعیتی مشغول به کار شوند؛ مثلا ایده‌ای داده بودیم برای کسانی که لیسانس روانشناسی دارند.  خیلی وقت‌ها سوال و مسئله‌ای برای من در علم روانشناسی پیش می‌آید و لازم نیست که پیش دکتر بروم، یک فرد در این رشته با مدرک لیسانس هم می‌تواند کارم را راه بیندازد، دکه‌ها را در اختیار این‌ها قرار بدهند تا به مردم مشاوره دهند و به روان مردم کمک کنند. الآن می‌گویند بیشتر از یک سوم جمعیت ایران، روان رنجور هستند؛ یعنی 52 میلیون روان رنجور، افراد عصبی، افرادی که ظاهر و باطن شان یکی نیست، افرادی که زود از کوره در می‌روند، افرادی که اغلب اوقات ناراحتند و افرادی که در منزل به یک صورت و در سرکار به صورت دیگر عمل می‌کنند، در ایران داریم. روان رنجور فقط کسانی نیستند که در آسایشگاه‌های روانی بستری‌اند.

5- بعضی‌ها مدیرند، مسئولند، تحصیل کرده‌اند، دکترند، مهندس‌اند، ولی روان رنجورند، استرس و اضطراب دارند. استرس بیماری قرن است و بیشتر مردم به این بیماری مبتلا هستند. گفتیم این طرح به بهداشت روانی جامعه کمک می‌کند و فرماندار هم تایید کرد و بعدا مسائلی بیرون از این طرح پیش آمد و این طرح به نتیجه نرسید.

مورد دیگری که این صد هزار نفر اشاره کردند، حافظه است؛ همه این‌ها تاکید داشته‌اند که حافظه خیلی به کسب و کار و تجارت کمک می‌کند. هر کس در هر تجارت یا بیزینس یا هر کاری که باشد، اگر حافظه قوی‌ای داشه باشد، می‌تواند ارتباطات قوی‌تری داشته باشد، حتی می‌تواند درآمدش را بیشتر کند و می‌تواند در تخصصش بهتر عمل کند. در یادداشت بعدی به موارد دیگری که این صد هزار نفر اشاره کرده‌اند، می‌پردازیم.

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید