رمز موفقیت در تجارت الکترونیک e-commerce

0
715

تجارت الکترونیک e-commerce، سالانه بیش از ۵۰۰ میلیارد دلار در گردش مالی تجارت جهانی در اختیار دارد. این نوع خاص از تجارت که از اوایل دهه ۹۰ میلادی آغاز شد، به دلیل سهولت در به کارگیری آن و داشتن مولفه‌هایی مانند سرعت، دقت و امنیت، از مشتری مداری بسیاری برخوردار شد که در اینترنت، نمونه‌های زیادی از آن را می‌توان مشاهده کرد.
سایت هایی مانند ebay.com یا amazon.com یا بخش خرید و فروش گوگل froogle.com به عنوان برترین‌های تجارت الکترونیک در وب شناخته می‌شوند. در این مقاله که از سایت : http://www.goecart.com/online-business-success.asp نیز استفاده شده است. قصد داریم تا راهکارهای مهم در کسب موفقیت در تجارت الکترونیک را برای خوانندگان محترم، تشریح کنیم. این ۹ نکته می‌تواند راهگشای خیلی از موفقیت‌های بزرگ، در فرمت‌های ساده باشد .

● نکته اول: فرصت را غنیمت شمارید!
میانگین زمانی که یک کاربر اینترنت به مرور یک صفحه اختصاص می‌دهد ، حداکثر ۴۶ ثانیه است در طی همین ۴۶ ثانیه است که یک تجارت آنلاین می‌بایستی مشتری را جذب نموده و با یک پیشنهاد مختصر معامله را تمام کند. یعنی از زمانی که یک کاربر وارد سایت می‌شود تا یک کالا را می‌بیند و نهایت انتخاب می‌کند و سپس هزینه اعبتاری ان را پرداخت می‌کند، نباید بیش از این زمان، زمان سپری شود. فرایند: مشاهده – بررسی – انتخاب و خرید، مراحل ۴ گانه بهینه در تجارت الکترونیک سریع و موفق را نشان می دهد .
موتورهای جست و جو ، دایرکتوری های طبقه بندی موضوعی کالا ، طبقه بندی دسته ای کالا و امثالهم ، همه و همه ، راه های سریع تر رسیدن به هدف را در ecommerce هدف قرار می‌دهد .
۴۶ ثانیه را سایت www.clicks.com بیان می‌کند. یعنی باید سایتی که برای تجارت الکترونیک راه اندازی می‌کنید به گونه‌ای چیدمان شده باشد، که یک کاربر بتواند در عرضه ۴۶ ثانیه جنس مورد نظر را مشاهده و قیمت آن را بررسی و در فرم درخواست خرید آن را وارد کند.
● نکته دوم: به اهداف خاص فکر کنید:
شناخت مشتری و تحلیل رفتار سازمانی آن در دنیای مجازی، یک اصل مهم برای مدیران سایت‌های تجارت الکترونیک است. مشتریانتان را بشناسید و خواسته‌های آن‌ها را که رقبایتان توجهی به آن‌ها نداشته‌اند را برآورده سازید. ebay یک نمونه بارز است. ebay خیلی سریع به مردمی که خواستار کسب درامد بیشتر از طریق خرید و فروش کالاهای دسته دوم بودند معرفی شد.
ebay به ضرورت ایجاد چنین محیطی که خریداران و فروشندگان با یکدیگر ملاقات و معامله نمایند پی برد. فناوری تجارت الکترونیک به ebay در جهت ایجاد فضایی برای پاسخگویی به تقاضای عمومی کمک کرد و سایر مواردی که راجع به آن شنیده‌اید داستانی بیش نیست.
زمانی که تجارت آنلاین را شروع می‌کنید کوچک اما درست شروع کنید. حرکت درست بسیار مهم و کاربردی است. از همه مهم‌تر، توجه به نکاتی است که خیلی‌ها به ان توجه نکرده‌اند.
مثلا شرکت www.godiva.com ، برای افزایش فروش شکلات در سایت مشهور خود‍، سر در مغازه‌های خود را به صورت اینترنتی طراحی کرده است و برای خریداران شکلات در وب، امتیازات خاصی قائل شده است که خیلی‌ها در زمینه شکلات به آن فکر هم نکرده اند! مثلا سایت آمازون، برای ارتقای فروش کتاب در سایت خود، به مدیران سایت‌های اینترنت که بتوانند مشتری به سایت آمازون آورده و باعث خرید محصولات آن شوند، پورسانت پرداخت می‌کند.
کافی است سورسی که سایت آمازون برای جلب مشتری الکترونیکی تعریف کرده است، در سایت خود بگذارید و به بینندگان سایت خود توصیه کنید که با کلیک بر روی آگهی خاصی که آن‌ها را به سمت فروشگاه‌های الکترونیک آمازون هدایت می‌کند، به آن سایت وارد شوند.
آمازون بر اساس برنامه‌ای که شما در سایت خود ایجاد کرده‌اید، به ردیابی کاربران ورودی به سایت خود از طریق سایت شما می‌پردازد و اگر آن‌ها خریدی بکنند ، درصدی از خرید آن‌ها، به دلار به حساب اعتباری شما نزد آمازون واریز می شود. آیا راهی بهتر برای درآمد از طریق وب سراغ دارید ؟
● نکته سوم: برنامه ریزی تجاری قوی
آگاهی کاملی از منبع درآمدتان، یکسان کردن حسابهایتان، سایر نکات راهبردی در زمان شروع تجارت آنلاین و برنامه ریزی مراحلی که شما را به موفقیت نزدیک خواهد کرد را باید در نظر داشته باشید.
شما باید زمان مناسبی را برای توسعه تجارت خود و برنامه ریزی در جهت دستیابی به منابع درامد جدید انتخاب کنید. تجارت اینترنتی تاریخچه تکان دهنده‌ای دارد که تحولات فجیعی را با سرعتی شگفت انگیز ایجاد کرده است. برای رویارویی با چنین تحولاتی آماده باشید و برنامه ریزی دقیقی برای پشت سر گذاشتن چنین لحظات تکان دهنده‌ای را داشته باشید.
تعیین یک برنامه کاری مبتنی بر آی تی، یعنی توجه به نیازها‌، اهداف و طریقه رسیدن به اهداف که نیازمند کسب مشاوره از نخبگان و ایجاد فضای الکترونیک درستی است.
● نکته چهارم: نرم افزار تجارت الکترونیک تاجر پسند:
همواره نرم افزاری را انتخاب کنید که مدیریتی آسان داشته و امکان تمرکز شما را بر روی هسته فعالیت‌های تجاریتان فراهم سازد‌.
این نرم افزار نیازهای تجاریتان را برآورده می‌سازد. راه حل تجارت الکترونیک، نرم افزاری را باتوجه به نیاز، امنیت و انعطاف‌پذیری آن انتخاب می‌کند .
روی راه حلی سرمایه گذاری کنید که نه تنها نیازهای فعلی شما را برآورده می سازد بلکه برای نیازهای آینده تجاری خود نیز بتوانید از آن استفاده کنید. برنامه‌های مدیریت سایت‌های تجارت الکترونیک زیادی امروز در دسترس هستند. سعی نکنید در این راه ارزان‌ترین نرم‌افزار را انتخاب کنید.
سعی کنید بهترین نرم افزاری که نیازهای مخاطبان شما را در خرید راحت یاری می‌کند، انتخاب کنید. یک نرم افزار خوب باید:
۱) امکان مدیریتی خوب و راحتی را به صورت آنلاین بر روی سایت تجارت الکترونیک بدهد.
۲) امکان خوبی برای تولید فروشگاه‌های مختلف با زیرمجموعه‌های دیگر داشته باشد.
۳) سبدهای خریدی که تعریف می‌شود، قابل مدیریت شدن باشد.
۴) با سرویس‌های اعتباری جهانی مانند WWW.CCNOW.com به خوبی قابل ارتباط باشد.
۵) هر نوع تعریف کاربر پسندی را در صورت نیاز شما، بتواند برآورده کند.
● نکته پنجم : یک فروشگاه اینترنتی متفاوت ایجاد کنید:
خاطرات بصری ماندگاری بیشتری نسبت به خاطرات نوشتاری دارد. اسمی که برای سایتتان انتخاب می‌کنید برای موفقیت شما در تجارت آنلاین اهمیت بسزایی دارد. از طریق ایجاد یک فروشگاه الکترونیکی که با خواسته‌ها و ناخواسته‌های هر کدام از مشتریانتان مطابقت دارد بازخورد فروشگاهتان را افزایش دهید . البته نامی مثل www.ketabmetab.com نام خوبی نیست.
چرا که یک اصطلاح فارسی را در دامنه به کار بردید که معلوم نیست برای کاربر خارجی قابل فهم باشد یا نه.
مشتریان خود را بهتر بشناسید وطراحی آرم‌های بی‌نظیری با استفاده از ترکیبات رنگی جالب، طرح بندی سایت، و طراحی لوگو را در برنامه کاری خود قرار دهید. جذابیت اسم دامنه شما هم می‌تواند نقش مهمی در مارک فروشگاه آنلاین شما داشته باشد.
برای کسب موفقیت در اینترنت، در ایجاد یک ذهنیت مثبت برای مشتریانتان متفاوت باشید (البته مبهم نباشید).
● نکته ششم: فروشندگان فعال خود را قوی سازید:
ابتدا برای جذب مشتری اهداف خودرا تبلیغ کنید. فروشگاه اینترنتی خود را به صورتی طراحی کنید که یک بازدید کننده، زمانی که فروشگاه شما را ترک می‌کند از خصوصیات کالاهای شما با خبر باشد حتی اگر تمایلی به خرید آن‌ها نداشته باشد.
برای روشن شدن موضوع فرض کنیم که شما فروشنده آنلاین گل به خصوصی مانند رز قرمزتازه هستید فروشگاه آنلاینتان را طوری طراحی کنید که وقتی بازدید کننده فروشگاه شما را ترک می‌کند از ویژگی کالای شما باخبر باشد هر چند که ممکن است بخش گل‌های رز قرمز را ندیده باشد.
بنابراین هر زمان که او بخواهد گل رز قرمز بخرد به احتمال زیاد سری هم به فروشگاه آنلاین شما می‌زند.
از اولین خدمات در فروشگاه اینترنتی شما مشخص کردن بهترین کالا و خدماتتان است .
● نکته هفتم: نگذارید که مشتریانتان شما را فراموش کنند:
مدیریت روابط با مشتری ( CRM : CU STOMER RELATIONSHIP MANAGEMEN ) دردرجه اول اهمیت قراردارد، به ویژه زمانی که شما در تلاش برای ایجاد حداقل سقف مشتری پایدار هستید. روش‌های تازه‌ای را برای اطلاع رسانی به مشتریان قبلی در خصوص محصولات جدید و آخرین بروز رسانی سایت برگزینید. راه حل انتخابی شما برای تجارت الکترونیک باید قواعدی برای یکپارچه سازی فرایندهای CRM ( مدیریت روابط با مشتری ) داشته باشد.
روش‌های ارتباطی جدیدی را برای ارتباط با مشتریانتان اتخاذ کنید. رضایت مشتریان برای ایجاد فروشی ثابت موفقیت شما را در فروش آنلاین تضمین می‌کند.
با اجرای بازاریابی هوشمندانه حضور خود را در اینترنت احساس کنید. بهینه سازی برای موتور جستجو (SEO) را در سایت خود اجرا کنید. بهینه سازی یعنی آن که کاری کنید تا سایت شما در موتورهای جستجوی مشهور وب مانند یاهو و گوگل، شناخته شود.
برای این کار باید جنس‌های بیش‌تر ، تنوع بیشتر و امکان حضور بیشتری را برای کاربران وب مهیا کنید. کلمات کلیدی مناسبی را به نسبت موضوع صفحات سایت خود، در تگ‌های سورس صفحه قرار دهید.
اکثریت خریدارانی که از سایت شما بازدید می کنند آن را در میان سه یا چهار صفحه اول نتایج جستجو یافته‌اند. می‌توانید برای این کار از شرکت‌های متخصص بازاریابی و SEO استفاده کرده یا اینکه خودتان بازاریابی اینترنتی را انجام دهید. با وب سایت‌هایی که تمامی خدمات و محصولات را دراینترنت ارائه می‌دهند همکاری کنید. این به افزایش حضور شما در محیط وب برای ارتقاء رتبه سایت در موتورهای جستجو و همچنین ازدیاد مشتریانتان کمک می‌نماید.
جذب مشتری تنها از طریق یک بازاریابی زیرکانه حاصل می‌گردد.
● نکته هشتم : اجرای عملیات پشتیبانی قوی:
حیات فروشگاه آنلاین شما در گرو عملیات پشتیبانی قوی است. زمانی را برای بررسی عملیات پشتیبانی که توسط نرم افزار تجارت الکترونیک ارائه می‌شود اختصاص دهید. طرح‌هایی از قبیل فرایند مدیریت کالا، فرایند کارت اعتباری، سیستم‌های گزارش گیری و مانند این‌ها اولین قدم برای اینکار خواهند بود. کلیه عملیات پشتیبانی به دقت، میزان و ارائه سریع اطلاعات بر می‌گردد. راه حل انتخابی شما برای تجارت الکترونیک قدرت شما را برای عملیات پشتیبانی مشخص می کند.
سیستم‌های ناقص پشتیبانی، یک عامل تهدید کننده برای عملیات تجارت الکترونیک شما به حساب می آید. پیش از شروع تجارت ازقدرت سیستم پشتیبانی خود مطمئن شوید. اگر خریدی از سایت شما صورت می گیرد و شما نتوانید جنس مورد نظر را تهیه و به آدرس خریدار ارسال کنید در زمان مورد نظر، این مساله در بازگشت دوباره خریدار به سایت شما ایجاد خلل می‌کند.
سایت‌های بزرگ، حتی برای نوع بسته بندی – زمان دقیق ارسال و ارائه هدیه به مشتریان خود در زمان تحویل کالای آن‌ها ، برنامه‌های خاص دارند. باید به این مسائل در تجارت الکترونیک خود توجه کنید.
● نکته نهم: سریعتر و بهتر یاد بگیرید:
هر فردی ممکن است اشتباه کند، اما تصور اینکه خود را از رقبا مخفی کنید و این فرصت را به آن‌ها دهید تا از خلاءهای موجود در برنامه شما سوء استفاده نمایند یک خود کشی محض و عامل تهدید کننده‌ای برای موفقیت شما در اینترنت است.
همواره یک ارزیابی بی طرفانه در مورد تجارت آنلاین خود داشته وآمادگی پذیرش اشتباهات خود را داشته باشید.
هنر پذیرش اشتباهات خود را فرا گیرید و آن‌ها را برطرف سازید پیش از انکه رقبای شما از این اشتباهات مطلع گردند.
تجارت یعنی سرعت، سرعت برای یافتن اشتباهات و رفع آن‌ها ضروری است. شما باید سریعتر از رقبایتان نقاط ضعف و اشتباهات خود را بیابید و آن‌ها را کاملا برطرف سازید.
اگر مشاهده می‌کنید که در فروشگاه فروش کتاب، کتب داستان از خریداران کمی به نسبت کتاب‌های درسی برخوردار است و تمایل مقطعی و زمانی کاربران سایت، به خرید کتاب‌های درسی بیشتر است، و این مسئله در پایگاه‌های وب مشابه رقبا نیز به نوعی قابل فهم است، تعداد عرضه کتاب درسی را در افزایش داده و حداقل ۲۰ درصد کل آگهی‌های تبلیغاتی پخش شده روی ایندکس سایت را به معرفی این بخش اختصاص دهید.
یعنی به قول متخصصان مدیریت، سازمان الکترونیکی یادگیرنده e-learner organization راه اندازی کنید. منعطف بودن در این مسئله، خیلی وابسته نکته پنجمی است که در ابتدای مطلب اظهار کردیم.

http://ictworld.blogsky.com

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید